Çalışma Saatleri: 7/24 Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için iletişim talepleriniz en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Saat sınırı olmadan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

SİZLER İSTEYİN BİZ TASARLAYALIM

E-TİCARET SİTESİ NEDİR ?

E-Ticaret Sitesi Nedir?

İnternetteki dijital vitrininizdir, bununla birlikte alıcı ve satıcı arasındaki alışverişi kolaylaştırır. Ürünlerinizi sergilediğiniz ve online müşterilerinizin seçimlerini yaptığı sanal alandır. Web siteniz, online iş kanalınız için ürün rafları, satış personeli ve yazar kasa görevi görür.Online siteler üzerinden müşterilerine ulaşmak isteyen şirketleri ya da şahısları adına kurdukları sitelerdir.  İnternetin hızla yayılmaya başlaması ile birlikte hayatımıza girmiş olan bir kavramdır. Özellikle dijital pazarlama unsurlarının artması ve internetin insan hayatında önemli bir hal alması. E-ticaret sitesinin pek çok firma ve kişi tarafından kullanmasını sağlamaktadır. E-ticaret sitesi, herhangi bir ürünün ya da hizmetin çeşitli ödeme seçenekleriyle internet üzerinden ticaretinin yapılmasıdır .

Tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının da değişmesine neden olan e-ticaret sitesinin geleneksel alışveriş yöntemlerinden pek çok farkı ve üstün yönü vardır. Peki,  tüketicilere ve firmalara sağladığı faydalar nelerdir? 

E-Ticaret Sitesinin Faydaları

Firmaların 7/24 açık olan şubeleridir. Herhangi bir şekilde kapalı olma durumunun olmaması e-ticaret sitelerinin firmalara ve tüketicilere sağladığı en büyük faydalardan bir tanesidir. Aracılığı ile internet üzerinden alışveriş yapılması tüketicilerin zaman tasarrufu yapmalarını sağlamaktadır.

Müşterilerin pek çok farklı siteyi incelemesine yol açmaktadır. Bu durum tüketicilerin farklı seçenekler arasından kendileri için en uygun seçeneği bulabilmelerine yardımcı olur. Fiziki mağazalara daha az maliyetlidir. Fiziksel mağazalarda mağaza kirası, çalışan maaş ve sigorta primleri, yemek, elektrik gibi pek çok gider bulunmaktadır.

Ancak sitelerin yıllık bazı bakımları dışında herhangi bir maliyeti bulunmamaktadır. Daha düşük maliyetlere sahip olması internetten satılan ürünlerin daha uygun fiyatlı olmasını sağlar. E-ticaret sitelerin stokta bulundurma gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bu sayede firmalar depo masrafı vs. gibi masraflardan da kurtulabilirler.

E-Ticaret Sitesi İçin Hangi Belgeler Gerekir?

E-ticaret web sitesi kurmak için şahıs şirketi ya da limitet şirket kurulabilir. Bu şirketlerin kurulumu için farklı belgelere gerek vardır.

Kurmak için gerekli evraklar ve bilgiler şunlardır;

 • Gerçek ya da tüzel kişiler için MERSİS numarası
 • Vergi kimlik numarası
 • Esnaf ve sanatkârlar için TC kimlik numarası
 • Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) kaydı
 • İşletme unvanı
 • Faaliyet gösterilen sektör, ürün ve hizmet türü
 • KEP adresi
 • Ödeme aracılık kuruluşu ile anlaşma bildirimi
 • Kargo firması ile anlaşma bildirimi
 • Altyapı sağlayıcı ile anlaşma bildirimi
 • Yurt dışı finans işlemleri için yurt dışı banka bilgileri
 • Veri tabanının bulunduğu konum
Mesaj Gönder
Merhaba
RS WEB TASARIM
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?