Çalışma Saatleri: 7/24 Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için iletişim talepleriniz en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Saat sınırı olmadan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

SİZLER İSTEYİN BİZ TASARLAYALIM

LOGO TASARIMI

Logo Tasarımı Nedir?

Logonun oluşabilmesi için yapılan tasarım olarak tanımlanır.Hem kara kalem şeklinde dijital ortamda yapılabilir. Amblemler tek başına tasarlanamadığı için, Logotype entegreli olmaları gerekir. Yani, bir şeyi temsil etmeleri şarttır. Amblem ve logonun iç içe kullanımı ise logo tasarım çalışması olarak adlandırılır.

Tasarım; bir ürün, hizmet ya da kurumun imzası niteliğini taşımaktadır. Kurumsal kimlik sisteminin önemli unsuru olan logo, markalaşmada önemli  olarak sayılmakla beraber bilinirlik ve itibar açısından da çok önemlidir.

Amblem Nedir?

Logo ile sıkça birbirine karıştırılan amblem, markalaşma adına tasarlanan soyut, nesnel görüntüler, sayılar ya da harfler yardımıyla meydana getirilen simgeler olarak tanımlanır.

Profesyonel tasarlanmış  bir amblem bir markanın yaratılmasında,  güçlü imaj çizmesine olanak sağlar. Amblemler tasarımcı açısından da sınırsız bir yaratıcılık alanı bırakarak daha özgün ve görsel açıdan tatmin edici tasarımların ortaya çıkmasını sağlar.

Şirketler İçin Logo Ne Anlama Gelir? Neden Logo Tasarımına İhtiyacımız Var?

Logo tasarımı, bir şirketin, ürün ya da hizmetin anlamını veya tanımını içinde barındıran görsel imzasıdır. Logoya ihtiyaç vardır. Çünkü hedef kitleye ulaşmanın en hızlı ve kısa yolu görsel öğeleri kullanmaktır. Söz ya da yazıyla anlatılan içeriklerin etkileme süresi çok uzundur. Etkin olma süresi ise çok kısadır. Ancak logo gibi görsel bir öğenin etkileme süresi çok kısadır. Etkin olma süresi ise sınırsızdır.

Günümüzde insanların sahip oldukları zaman, okuyup anlamaya ya da dinleyip karar vermeye yetmez. Bu nedenle sadece göz atarak algılayabilecekleri  görsel öğeler avantajlı bir durum yaratır. Kurumsal reklamın en önemli ve aslında en kolay unsuru olan logodur. Bir şirkete halkla ilişkiler alanında üstünlük sağlar ve kurumun bütünlüğünü koruyarak anlaşılır . Akılda kalıcı bir görsel hatıra oluşturulmasını sağlar.

Mesaj Gönder
Merhaba
RS WEB TASARIM
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?