Çalışma Saatleri: 7/24 Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için iletişim talepleriniz en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Saat sınırı olmadan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN SOSYAL MEDYANIN FAYDALARI

Sosyal medya dan tüketicilerle etkileşim kurmak, küçük işletmeler için önemli bir pazarlama stratejisidir. Sosyal  platformları kullanmak marka bilinirliğini arttırmanıza yardımcı olur bununla birlikte . Müşteri tabanınızı genişletmenize ve mevcut müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Marka bilinirliklerini artırmak ve yeni müşterilere ulaşmak için Facebook, Twitter ve İnstagram sosyal  platformları kullanıyor.  

Genç tüketicilerin %61’i yeni gidilecek yerler bulmak için sosyal medyayı kullanıyor ve tüm tüketicilerin %52’si olumlu çevrimiçi incelemelerin onları yerel bir işletmeyi ziyaret etme olasılığını artırdığını söylüyor. Bu, müşterilerinizin sizi çoğunlukla sosyal mecralar aracılığı ile buldukları anlamına gelir. Ve bunun herhangi bir maliyeti söz konusu değildir.

RS Web Tasarım ekibi olarak bütün sosyal medya platformlarınızı yapmış olduğumuz web sitelerine entegre ediyoruz.

 

 

 

Neden Küçük İşletmeler Sosyal Medya Pazarlaması Avantajına Sahiptir?

Sosyal platformlar üzerinden pazarlama , sosyal medya sayfalarında aktif olarak yayınladığınız sürece küçük işletme sahipleri için kolaylıktır.

Bazı yaygın sosyal mecraların başında şunlar geliyor; Facebook, Twitter, İnstagram, Linkedln ,Pinterest , Snapchat, Vine, Whatsapp. İşiniz için sosyal platformları etkin bir şekilde kullanmak gerektiğinden dolayı, takipçilerinizle düzenli olarak bağlantıya geçebilirsiniz.
  

Başarılı olmalarının nedenleri:

1. Küçük işletmeler toplum ve birey odaklı

Küçük işletmeler daha fazla topluluk ve bireysel odaklı olma eğilimindedir. Birçok küçük işletme, topluluklarıyla ağır şekilde ilgilenmeyi seçmekte ve bu da müşterileriyle bağlantıda kalmalarına sebep olmaktadır. Ayrıca, diğer yerel işletmelerle pazarlama kampanyalarına bağlanarak ve bazen de ortaklık kurarak topluluklarına ticaret odasına katılmanın avantajlarından yararlanırlar.


2. Daha az pahalı reklamcılık

Sosyal medya, ekstra özellikler için para ödemeden harika bir reklam aracıdır. Böylelikle takipçilerinizi promosyonlar, satışlar, yeni ürünler ve hatta sektörle ile ilgili konularda bilgilendirebilirsiniz. Fotoğrafları göndermek de müşterilerin sunduklarınızı görmesine yardımcı olur.

Bununla birlikte  mevcut müşterilerinize reklam veriyorsunuz. Ancak, markanızı oraya çıkararak potansiyel müşterilere de reklam verebilirsiniz. Mevcut müşterileriniz de büyük marka elçileridir.

3. Ortak sosyal medya pazarlama projeleri

Birden fazla küçük işletme, sosyal medya pazarlama stratejileri üzerinde işbirliği yapabilir. Küçük işletme sahibi olarak, işinizdeki insanları hedef alan komşu küçük işletmelerle (rakipler değil) çalışabilirsiniz.

Örneğin, Twitter’ınızdan müşterilerin sizden satım alım yaparsa dost işetmeden %20’lik bir kupon kazanacaklarını duyurabilirsiniz. Sosyal medyada komşu şirketle birlikte çekilişler düzenleyebilirsiniz. Kazananlar firma ürünlerini içeren bir ödül alabilirler.

4. Kişisel ilgi

Küçük işletmeler de kişiselleştirme önemli bir ilgi alanıdır. Bazıları için küçük işletmelerde alışveriş yapmak, iyi bir satın alma deneyimine sahip olmanın bir parçasıdır. Anketlerden biri, tüketicilerin% 53’ünün küçük işletmelerde alışveriş yapmak istediklerini çünkü aldıkları kişisel hizmetleri sevdiklerini buldu. Bu nedenle bireylerle bağlantı kurmak için zaman ayırabilirsiniz. Ürünlerinizin nereden geldiğini, işletmenizin ne kadar süredir bulunduğunu ve işinizi başlatmak için ilham aldığınız yerleri müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.


5. Küçük işetmeler Büyük işletmelerin reklamlarından faydalanabilir

Bazı büyük kuruluşlar, küçük işletmelerin sosyal medya pazarlama stratejilerinden yararlanabilecekleri etkinlikler düzenler.Büyük işletmeler, küçük işletmelere reklam için büyük miktarlarda nakit para kazanabilirler. Tüketiciler ülke çapındaki etkinliği tanıdığından, küçük işletmelerin sosyal medyayı kendi yararları için kullanması daha da kolaydır.  

Mesaj Gönder
Merhaba
RS WEB TASARIM
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?